Tenerife část II.

October 19, 2018


Část II. z mojí cesty po Tenerife, kde vám napíšu o různých poznatcích, které mi nakonec v mnohém ovlivnili život během několika dalších let po návratu. Týkají se hlavně nových začátků, hledání sebe sama a svého místa, vnitřního klidu a odpuštění. Ilustrovala jsem je fotkama z krásné a divoké přírody, která je typická pro Kanárské ostrovy a tak snad budou inspirovat i některé z vás :)


Let yourself be silently drawn by the strange pull of what you really love. It will not lead you astray. - Rumi

Asi se to netýká jen jedinců, co zrovna přešli z -náct na -cet a cítí se trochu ztraceni. Asi se tak občas cítíme bez ohledu na věk, pohlaví, nebo na to, na jaké cestě zrovna jsme. Ať jsme motivování čímkoliv, občas se stane, že přestaneme rozumnět kam to přesně jdeme a co tam vlastně hledáme. Na Tenerife jsem moc nevěděla co hledám, co chci, co je můj smysl života. Studovala jsem psychologii a doufala jsem, že se z toho něco vyvrbí a bude to jednou všechno dávat dokonalý smysl. Když jsem se na téhle cestě setkala se spoustou volnonožců, co si jen tak plují životem, otevřelo mi to mysl novým snům. Začala jsem snít a hlavně podnikat malinké krůčky k realizaci všech těch divokých snů. Řekla jsem si, "Rome was not built in a day" a tak i my nedokážeme ze dne na den přivést nápady z naší nejbujnější fantazie do reality, ale to by přeci ubralo na spoustě zábavy a životních lekcích, které se máme na naší cestě naučit. Když se ale necháme řídit tím, co v nás vzbuzuje pocit motýlků v břiše, toho podivného nadšení, nebo té jiskry v oku.. budeme na správné cestě ať už je jakákoliv.I think of the trees and how simply they let go. - May Sarton

Letting go - osvobození se od své minulosti tvořilo velkou část našeho pobytu na Tenerife. Zatímco příroda se harmonicky vypořádává s každou změnou, my lidé se snažíme pořád držet toho co bylo, i když nám to utíká jako písek mezi prsty. Ať už to jsou zažité rutiny, které měníme za nové, staří přátelé, které už nevídáme, vzpomínky, nebo zajeté procesy naší mysli, i když víme, že už pro nás nejsou dál potřebné, nechceme se jich vzdát. Na Tenerife jsem se naučila sílu odpuštění, která dokáže zahojit i ty nejhlubší rány a pomůže nám posunout se dál. Pocit svobody a lehkosti, který přijde, když se dokážeme oprostit od té tíhy, co v sobě nosíme, se dá jen těžko popsat. Jak praví další citát, který jsem si moc oblíbila: "These mountains that you are carrying, you were only supposed to climb." - Najwa Zebian. Nebylo nám určeno abychom tu tíhu roky nesli na svých zádech, měli jsme se ze své zkušenosti něco naučit, ale potom odpustit sobě i ostatním a jít dál. Silnější než kdy předtím.


Be the change you want to see in the world - Gandhi

O pár meditací a spoustu debat o tom, jak by se měla společnost změnit později, jsem si uvědomila, že nestačí jen sedět a kritizovat jak to všichni ostatní dělají špatně. Můžeme dost rychle sklouznout k hodnocení všech ostatních, obviňování téhle doby nebo určité generace. Snadno se může zdát, že nemůžeme tenhle přirozený vývoj nějak ovlivnit a zatímco my bychom rádi žili nějak, společnost se odebírá úplně jiným směrem. Nakonec je ale nejdůležitější začít sám u sebe. Nemůžeme změnit ostatní, pokud nejdřív nezměníme sami sebe. Jak napsal Paulo Coelho, "the world is changed by your example, not by your opinion" a tak buďme radši pozitivním příkladem toho, v co věříme, než jen dokola hodnotit a hanět životní rozhodnutí druhých.
Post a Comment

© Simply Living. Design by FCD.