Domácí výroba růžových svíček

September 8, 2018Asi to je tím, že se blíží podzim, ale poslední dobou jsem si hrozně oblíbila domácí výrobu svíček. Taky že je tu každý večer zapaluju a následně obdivuju. Je tak moc příjemný když už je večer venku chladno a můžu si udělat čaj, zalízt pod deku a otevřít knížku zatímco na komodě plápolá a příjemně voní nějaká ta domácí svíčka. No jo, je to jasný - podzim je za dveřma a já bych nemohla být víc natěšená. 

Když mi v květnu k narozeninám Američan koupil sadu na domácí vyrobu svíček, ani netušil co se z toho vyvine za mánii. Svíčku dostali už všichni rodiný příslušníci, známí a už je začínám rozdávat i klientům v práci. Tvoří opravdu skvělý malý dáreček snad pro každého a jsou tak jednoduché na výrobu, že je to taková příjemná zábava když máte zrovna dlouhou chvíli. 


Protože miluju vůni růže a než se pustím do těch opravdu podzimních vůní potřebovala jsem ještě spotřebovat sušené květy co se mi tu nashromáždily, chci se s vámi podělit o návod na výrobu těchto růžových svíček s jemnou vůní neroli. Stejná vůně jakou jsem přidávala do oblíbených mýdel tady. Tyhle svíčky jsou ze sojového vosku, ale můžete použít i jiný a vyhrát si i s barvou. Já zvolila růžovo-červenou, ale myslím že světle růžová by byla ještě o něco lepší.


450g sójového vosku
4ks 120 ml hliníkových / skleněných nádob
4 ks knotů
25 ml vůně do kosmetiky a svíček (růže + neroli zde)
barvivo na svíčky / nebo do potravin
sušené lístky růží na dekoraci
nádobu odolnou varu se zobáčkem
kolíčky nebo kovové držáky na knot
pipetka na dávkování
teploměr

Ve vodní lázni necháme pomalu rozpouštět sójový vosk. Mezitím si připravíme nádoby a umístíme do nich knoty, které připevníme doprostřed kolíčkem nebo kovovým držákem přímo určeným na svíčky. Pokud je nemáte, buďte kreativní - dají se vytvořit z kusu krabice nebo špejlí.

Když je vosk celý rozpuštěný, přidáme pipetkou vůni a promícháme. Poté přidáme pár kapek barviva dokud nedosáhneme dožadované barvy. Jestli používáte barvivo do svíček ve formě vosku tak stačí opravdu málo (cca čtvrt lžičky).

Změříme teplotu obarveného vosku a když klesne na 50 °C můžeme jej nalévat do připravených nádob. Počkáme cca 10 minut a nadrolíme na hladinu sušené květy růží pro ozdobu. Pořpípadě počkáme až budou svíčky chladné a nebo tento krok vynecháme úplně. 

Necháme svíčky vychladnout několik hodin - ideálně přes noc. Na závěr zastřihneme knot, zavíčkujeme a zabalíme do dárkového balení. Nebo jedodušše zapálíme a užíváme si krásné vůně. 
Vyrábíte taky někdo doma vlastní svíčky?


2 comments

  1. ty jsou nejkrásnější!
    mám ráda tohle domácí DIY, už dlouho se chystám vyrobit svíčky s levandulí, ale ještě jsem se k tomu bohužel nedostala. Až se mi ti jednou povede tak pak obdaruju celou rodinu :D

    ReplyDelete
  2. Krásná inspirace... Dokázala byste poradit, kde sehnat nějaké pěkné nádoby na DIY svíčky? Děkuji :)

    ReplyDelete

© Simply Living. Design by FCD.