Recept: domácí zubní pasta pro psy

April 30, 2018


Zdravím všechny biomamky jejíchž bio-fanatismus se rozšířil už i na ty čtyřnohé chlupaté a ušaté členy naší rodiny. Chápu, že někdo může považovat čištění psích zubů a nebo dokonce vyrábění psí pasty za ulítlej nápad, ale! nedělejme předčasné závěry. To, že se pes bez čištění zubů obejde je jasný, ale psi ve stáří můžou trpět na kazy a zuby se jim potom musí vytrhnout. K tomu pravidelné čištění zubů taky zbaví tlamu nepříjemného pachu a zuby jsou viditelně bělejší hned po čištění. Na většině internetových stránkách se i dočtete, že byste správně měli vašemu mazlíčkovi čistit zuby každý den. Co ale vyhovuje mě, Maye a našemu rozvrhu je 1x týdně.. občas zapomenu a je to ještě míň.

Když jsme si Mayu přivezli domů a měla podobu mláděte pandy, přečetla jsem všechno o péči o psa, co mi přišlo pod ruku. Jedna z těch věcí, kterou jsem našla byla stránka s receptem na domací pastu. Protože jsou ingredience tak jednoduché a většina z nás je už má doma, hned jsem jí vyzkoušela a hned i otestovala v praxi. Za ty dva roky jsem recept trochu upravila a Maya si čištění i celkem užívá. Budu ráda když si s tímhle receptem taky pohrajete podle vašich i psích potřeb a že vám třeba otevře dveře do přírodní péče o psy, kdy je pes viděn jako víc než jen požírač zbytků a hlídač budky na zahradě. Namísto toho spíš jako živé stvoření, co si zaslouží dlouhý, zdravý a vitální život.


Ve skleněné dóze/misce smícháme:

1 lžička jedlé sody
1 lžička skořice
1/4 hrníčku kokosového oleje
1 hrst čerstvé máty
1 hrst čerstvé petržele
1 kapka tea tree oleje
můžeme přidat 1 jahodu (ale spotřebujte ihned nebo skladujte v lednici max. 3 dny)

Skladujte v chladničce. Vydrží cca 3-4 týdny. Tip: zkoušela jsem psí kartáček ze zverimexu ale ookamžitě se štětinky zničily a tak používám ten klasický.2 comments

  1. Nikdy by mě nenapadlo, že se dá po domácku vyrobit zubní pasta pro psy a přijde mi to jako skvělý nápad! Já bohužel psa doma nemám, ale doufám, že jednou mít budu, protože jsou to ty nejskvělejší zvířata! Ale mám kamarádku, která se o svého psa chová jako kdyby byl její dítě, takže jí předám recept a třeba se ji bude líbit :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. S kamarádkou to mám podobně, je to sice nešvar ale jsou to až moc roztomilá stvoření na to je trochu nerozmazlovat. Taky doufám, že jednou budeš mít vlastního ušáka, je to obrovská radost! :)

      Delete

© Simply Living. Design by FCD.