Recenze: Šampon a kondicionér od Stop the Water While Using Me!

April 17, 2018


V Čechách možná doposud neznámá Německá značka Stop The Water While Using Me! na mě udělala dojem nejdřív na instagramu, poté na jednom oblíbeném zahraničním blogu a naposledy na živo v obchodě Nila Store v Praze (už ho tam ale nemají, co jsem koukala). Tyhle moc krásné eko obaly mi ležely v hlavě něco málo přes půl roku, než jsem si je konečně objednala z eshopu econea.cz. Hned po otevření zásilky jsem ale byla nemile překvapená. Šampon a kondicionér z řady Grepfruit & Rozmarýn, které dohromady vyšly na 800 Kč byly v malinkých lahvičkách o 200ml (vím, že jsem si měla objem přečíst před objednáním ale na fotkách působí obaly jako mnohem větší). Logicky jsem si řekla, že oba produkty musí podat opravdu skvělý výkon abych je objednala znovu. Bohužel, velikost nebyla posledním zklamáním. Firma Stop The Water While Using Me! se specializuje na 100% přírodní produkty hlavně na vlasy a tak mi složení obou produktů bylo moc simpatické. Žádné silikony a parabeny, vesměs přírodní ingredience. Na alkohol v šamponu si asi stěžovat nebudu, protože je skoro všude z nějakých neznámých důvodů. Motto značky je taky celkem jasné - vypnout vodu zatímco šamponujete hlavu, aby se šetřilo životní prostředí. Sice je to zvláštní název, ale proč ne. Obaly i marketing mají myslím zvládnutý super, o produktech píšou i zahraniční blogeři a balení s pumpičkou je u mě vždycky krok správným směrem. 

Vůně byla moc fajn, řekla bych, že převládala citrusová vůně díky grepfruitu, ale poté byl cítit i ten rozmarýn. Nejprve jsem si říkala, že mohla být silnější, ale po chvíli mi přišlo, že je tak akorát co by člověk u čistě přírodní kosmetiky měl očekávat. 


Tím ale končí krátký seznam pozitiv, která můžu o těchto dvou produktech říct. Šampon vůbec nepěnil, ale opravdu vůbec. Jsem člověk co už 2 roky nepoužil běžný šampon z drogerie a celkem hojně experimentuje s bio kosmetikou, ale i tak mě překvapilo kolik produktu jsem musela použít aby vznikla alespoň nějaká pěna. Jak už jsem psala, pumpičky jsou fajn, ale když musíte pumpovat 12x pro jedno umytí vlasů, tak je to trochu otrava. Balzám byl hodně tekutý, což je asi důvod proč i ten mohli opatřit pumpičkou. Většinou jsou totiž (třeba u urterkram) v tubách kvůli vyšší hustotě. Při nanesení to vypadalo, že balzám trochu něco dělá a vlasy jsou víc hebké, bohužel tenhle efekt se buďto smyl spolu s vodou a nebo to byla jen iluze. Zkusila jsem nechat kondicionér působit i 30 minut ale stejně byly vlasy po uschnutí hrubé, bez lesku a druhý den se už dost cuchaly. Představte si vlasy 6-7 den po umytí. Tak tak vypadaly v den 2. 

Samozřejmě jsem chtěla okamžitě napsat nepěknou recenzi a produkty za 800 vyhodit do koše, ale řekla jsem si, že si třeba vlasy potřebují zvyknout a že za tu cenu jim musím dát ještě šanci. Zkoušela jsem je kombinovat s různými maskami a bezoplachovými kondicionéry, které alespoň první 2 dny přinutily vlasy vypadat nějak obstojně.. ale zbytek byla tragedie. Protože mám suché vlasy, které potřebují hydratační kondicionér, připadalo mi že se mi začínají lámat nově ostříhané konečky vlasů, protože jim tenhle kondicionér od Stop The Water While Using Me! neposkytl dostatečnou výživu. Bylo vidět, že i šampon pokulhává oproti šamponům co jsem v minulosti zkoušela, protože byly vlasy už 3. den mastné, což se mi normálně nestává. Po měsíci používání mi zbývá už jen půl lahvičky a já to vzdávám a běžím si do Biooo pro zlatý dobrý Urterkram. Oboum produktům jsem dala půl bodu za vůni, která se mi moc líbila, bohužel nic jiného jsem ocenit nemohla. Nevím, jaké budou ostatní produkty od této značky, ale vím, že já už je testovat nebudu.

Update: Zbytek šamponu i kondicionéru jsem dala přítelovi s tím, že na jeho vlasech to asi neudělá nějaký velký rozdíl. Tak omyl, už po prvním umytí si stěžoval na lupy - které nikdy jindy neměl, na svědivou pokožku hlavy a rozstřepené vlasy. Takže za něj taky NE. 

Ikdyž nepředpokládám, že tuto značku používáte, ráda bych slyšela vaše názory nebo i zkušenosti a pokud nic tak alespoň doufám, že tahle recenze někomu ušetří penízky na nějaký produkt co za to vážně stojí :) 
1 comment

  1. Teda, ty obaly jsou nádherné, ale jestli nepění, tak je to fakt na nic:D.
    Windy pink style

    ReplyDelete

© Simply Living. Design by FCD.