Recept: Růžové mýdlo s Neroli

March 10, 2018


Tak vás zase vítám v mé tvořivé dílně, kde se prolínají všelijaké vůně a v hmoždíři se mísí léčivé byliny s pestře barevnými květy. Dnes tu mám úžasně jednoduchý recept na domácí mýdlo s růží a neroli, který jsem dala rychle dokupy, když nám doma už došlo všechno to levandulové, které jsme vyráběli naposledy. Jedná se opět o recept s mýdlovou lcí hmotou, takže celkový proces je rychlý a mýdlo je připraveno k použití během pár hodin. Postup rozpouštění hmoty jsem popisovala i dokumentovala v minulém článku tady, tak nás tu tím nebudu zdržovat a přejdu rovnou k věci. Nebo teda k mýdlu. 


budete potřebovat:
500 g licí hmoty (objednávám tady)
sušené růže
3 ml Růže + Neroli vůni do mýdel a kosmetiky 
nebo růže absolue esenciální olej a neroli esenciální olej (každého cca 8-10 kapek)
silikonovou formu
hmoždíř
skleněnou nádobu z odolného varného skla

postup: 
Mýdlovou hmotu rozpustíme ve vodní lázni a lehce s ní mícháme, aby se rozpouštěla rovnoměrně a nevařila se. Když je hladce rozpuštěná, přidáme pár špetek nadrcených sušených lístků růží a k tomu kápneme vůni do mýdel nebo esenciální oleje. Pro efekt můžeme přidat i pár kapek červeného barviva do potravin a vytvořit tak příjemnou lehce růžovou barvu.


Hmotu vlijeme do silikonové formy na rovném podkladu a na závěr malý tip: skoro vždy se stane, že se na povrchu mýdla vytvoří bublinky vzduchu. Ty tam zůstanou i po stuhnutí a kazí celkový vzhled mýdla. Je ale snadné se jich zbavit - stačí hmotu ve formě postříkat lahvičkou s rozprašovačem a 99% alkoholem (můžete koupit opět tady) nebo si vyrobit vlastní. Mýdlo bude zcela stuhlé zhruba za 3 hodiny, ale já ho vždy nechám odležet přes noc do druhého dne.


Mýdlo opravdu nádherně voní. Za poslední dobu jsem si všimla, že Neroli je celkem oblíbená vůně a spousta lidí si jí moc chválí. V kombinaci se smyslnou damašskou růží, jejíchž vůně má schopnost probudit v nás ženskost a sebelásku bude skvělým dárkem pro mamku nebo kamarádku. A nebo jen tak doma v koupelně, kde vám bude zdobit umyvadlo. Tak to mám stejně nejradši :)


3 comments

 1. Tak akože to musíc povedať, že to vyzerá strašne luxusne a pekne!!!

  Klaudia Duranova

  ReplyDelete
 2. Už dost dlouho nad výrobou nějaké kosmetiky a hlavně teda mýdla přemýšlím. Už to konečně musím vyzkoušet a ukládám si tvůj postup. Tohle mýdlo musí vonět určitě báječně, protože už jenom tak vypadá :)
  Inspiration by Linda

  ReplyDelete
 3. Wow this looks sooooo good!
  Awesome!
  You have such a lovely blog!! I am following and I would absolutely loved if you could visit mine and follow me too :)

  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  ReplyDelete

© Simply Living. Design by FCD.