Giftguide pro spirituálního jedince

December 2, 2017


1. Difuzér můžu z vlastní zkušenosti doporučit, mám ten svůj doma už rok a neumím si představit, že bych ho neměla. Jedná se o jeden ze způsobů jak čerpat účinků aromaterapie přímo v pohodlí domova. Jestli si chcete přečíst dopodrobna jaké jsou výhody používání takového aroma difuzéru a jak funguje, tak jsem o tom psala článek tady. Pokud znáte někoho, kdo rád používá aromalampu a nebo má doma esenciální oleje či cvičí jógu, určitě pro ně bude difuzér skvělý parťák. Cenově se pohybují okolo 1000-2000 Kč, ale pokud hledáte levnější alternativu můžete třeba pořídit právě aromalampu, keramickou destičku, vykuřovadlo, či aerosol, což jsou také všechno jiné, ale efektivní metody aromaterapie.

2. Jógový deník. Vypadá to, že se v Čechách roztrhnul pytel se všemi těmi motivačními diářemi a jóga deník je takovou podobnou ale specifičtější obdobou. Myslím, že tvoří super dárek hlavně k Vánocům, protože se hodí hned na začátku roku. Taky je to často něco, co si člověk sám sobě nekoupí, ale pak je překvapen jak moc radosti mu takový malý motivační notýsek přinese. Najdete ho tady a nebo v různých jógových studiích. Jestli chcete anglickou alternativu tak ten od Daily Greatness vypadá vážně skvěle a u nich navíc najdete různé podoby motivačních diářů a zápisníků.

3. Knížka o něčem, co dotyčného zajímá, bude vždy trefa do černého. Když navíc bude mít nějaký krásný přebal, kterým bude dělat i parádu někde na konferenčním stolku nebo poličce, bude to dvojité vítězství. Jako dárky jsou podle mě nejlepší právě takové knížky, které může člověk jen tak prohlížet u kafe a nebo do nich nakouknout pro inspiraci. Nemusí se jednat o nějaký dramatický román, co se snaží změnit život. Stačí třeba kniha plná tématických fotek, citátů a nebo naučná knížka ohledně bylinek, aromaterapie, či jógy.

4. Meditační polštářek je milý dárek, který udělá nejen radost, ale bude třeba i motivovat dotyčného k meditaci, což není nikdy na škodu. Můžete je najít v různých spirituálně a esotericky zaměřených obchodech. V Praze třeba U Džoudyho na I. P. Pavlova. A nebo na internetu. Já už si delší dobu dělám zálusk tady na ten.

5. Šperky jsou celkem tradiční co se dárků týče, ale i u nich můžete být originální a smysluplní! Náramky a maly z drahých kamenů budou poskytovat nositeli léčivé účinky a k tomu se navíc dají využít k meditačním účelům. Sama se zabývám jejich výrobou a tak vím, že tvoří populární dárky. Mrknout můžete na můj eshop, Tribe a nebo se často objevují na různých jógových akcích.

6. Když jsem u těch smysluplných dárků, můžete ukázat kreativitu a vyrobit dárek sami! Pokud rádi tvoříte a chtěli byste se pochlubit vašim blízkým a zároveň jim dát skutečně osobní a jedinečný dárek, pak neexistuje lepší možnost. Na internetu naleznete tisíce nápadů a DIY projektů, kterými se můžete inspirovat a i tady u mě na blogu je pár receptů. Co takhle Levandulové mýdlo ? :)

7. Poukaz, permanentka, výlet, nebo nějaký pobyt. Zkrátka zážitkové dárky jsou pro dobrodruhy a akční jedince tou nejlepší volbou jak chytře utratit peníze a darovat něco co opravdu potěší. Navíc se dárek dá přizpůsobit na míru komukoliv. Permanentka do posilovny nebo na lekce pilates, výlet po Čechách nebo i někam dál, Wellness pobyt pro ty co zoufale potřebují nějaké to hýčkání a relax!

8. Taška na podložku na jógu se sice bude hodit jen jogínům, ale myslím si, že je to věc, kterou spousta lidí, co cvičí ještě nemá a přitom je tak užitečná! Podložka sice většinou přijde s uchem na nošení, ale když prší, sněží a nebo když ji musíte položit v tramvaji na zem, tak už se taška opravdu hodí. Moc hezké mají třeba v pražské Jógovně. A pokud jste inspirováni jógovým dárkem, ale váš známý jogín ještě nemá vlastní podložku, tak proč mu jednu takovou nepořídit? Článek o tom, jak vybírat jógamatku najdete tady. Na www.yogashop.cz jich je spousta a můžete si je na prodejně v Holešovicích i osahat. Taky tam mají spoustu dalšíc pěkných věciček, takže pokud stále ještě váháte tak mrkněte tam.

Máte další nápady? Napište do komentářů co budete letos darovat pod stromečkem vy!
3 comments

 1. Super zhotovený seznam :D. Já bych z něj chtěla nejvíce meditační polštářek! Nějaký ten puf jelikož žádný nemám :/. Vždy mě je líto peněz za něj dát jelikož si vyberu drahý pokaždý a nějaký prošívaný a kdo ví co ještě :D, takže na něj stále čekám!

  ReplyDelete
 2. O tom difuzéru slyším prvně, ale aroma lampy doma vedeme :) Přeješ si moc hezké věci, na osobní rozvoj, chválím!

  WantBeFitM

  ReplyDelete
 3. Moc pěkné tipy na dárky. Nejvíce by se mi z nich doma líbil ten difuzér. Už dlouho po nějakém koukám, tak třeba mi ho Ježíšek už přinese :)
  Inspiration by Linda

  ReplyDelete

© Simply Living. Design by FCD.