tři: inspirativní české stránky

November 10, 2017


Zdravím! Byl tu menší zádrhel - přestalo se mi (a asi i vám) zobrazovat na blogu okno pro komentáře. Protože blog spravuju po večerech a ve volných chvílích, tak mi trvalo celkem dlouho, než jsem si toho všimla a popravdě jsem nejdřív nevěděla jak to rozluštit, ale teď to vypadá že je vše zažehnáno. Napište mi prosím jestli to už funguje a taky mi napište jestli máte zrovna ve škole/v práci taky tak stresující období jako já, protože to by mě mohlo utěšit :D

Ale teď už k dnešnímu tématu! Možná se vám stejně jako mně při krátkých listopadových dnech krátí i inspirace a chuť dělat něco jiného, než se každý den válet v tom stejném svetru a nějak tak přečkat celou nadcházející zimu. Na jednu stranu je podzim ideálním obdobím pro tvoření, ale člověku se občas vypaří všechny nápady a motivace i inspirace se spolu s počasím řítí k bodu mrazu. Často ve chvílích, kdy prázdně koukám do notebooku a jen se tak válím, zabrousím na pinterest.com a vždycky si odtamtud odnesu spoustu motivace pro nějakou to kreativitu. Ale Pinterest není jedinou stránkou, kde se dá čerpat množství inspirace a nových nápadů. Mám jich v záložkách spoustu! jiné webové stránky, instagramové účty, knížky, blogy.. ty nejoblíbenější bych s vámi chtěla v rámci rubriky TŘI sdílet. A jak už to z názvu asi vyplývá - vždycky po třech. Dneska to budou moje oblíbené inspirativní české stránky, které fungují jako blog i eshop zároveň.


Nila propojuje smysl pro styl, etickou módu a respekt k životnímu prostředí. (Takže ideální kombinace pro přírodomily s vášní pro krásný a nevšední design u všedních předmětů.) Nila store jsem si zamilovala jen co jsem je našla na instagramu a když jsem jednou šla kolem jejich obchůdku na Korunní ulici, nezbývalo nic jiného, než tam vlézt a přenést se do světa, kde je možné se rozplývat i nad košem na prádlo. Přiznám se, že nejradši bych se do obchodu rovnou nastěhovala, ale můj plán je, si postupně nastěhovat kousek Nily hezky k sobě domů. Cena jejich produktů je pochopitelně vyšší, protože jsou to originální kousky často pocházející od rodiných firem někde na druhém konci světa, ale v tom je právě to kouzlo. Nutí vás to přemýšlet nad tím, co kupujete namísto slepého podporování konzumerismu. A víte co je nejlepší? Stačí navštívit jejich facebook, blog,  nebo web a hned jste inspirovaní! a to ne k nakupování, ale spíš k přirozenému, nenucenému a stylovému bydlení, módění, tvoření a tak nějak celkovému žití. Nakupování vidím spíš jako bonus, když najdete něco, bez čeho vážně nemůžete žít.. třeba jako ten svetr na fotce nahoře. Už si měsíc říkám, že ho vážně potřebuju. a mají poslední!


Vemzu je druhým pokladem na trhu designových kousků, který jsem náhodou objevila, když jsem hledala méně známé značky přírodní kosmetiky. Těch jsem u nich našla hned několik, ale bylo toho mnohem víc - produkty pro domov i nějaká ta móda a to za moc příjemné ceny. Na Vemzu najdete tak nějak od všeho něco a budou vás inspirovat nejen k tomu dělat věci jinak, ale i tvořit věci vlastní. Jak už jsem zmiňovala, tak tyhle boží eshopy mají i blogy a ten od Vemzu vážně stojí za to navštívit. Je plný krásných fotografií, rad, nápadů a zajímavých článků, které vám pomůžou zůstat aktuální ve světě značek přírodní kosmetiky i designu.


Poslední stránka, kterou vám dnes představím je Hnst.ly - opravdová třešnička na dortu inspirativního bydlení. Ať už si vás Hnst.ly přitáhne estetikou jejich fotek, krásou samotných produktů a nebo atmosférou, kterou dohromady navozují, nebudete chtít odejít. Hnst.ly nabízí poctivé produkty z kategorií kosmetiky, bydlení i lifestyle a ten, kdo tohle všechno dal takhle šikovně dohromady, by si zasloužil nějaký ocenění :D. Z jejich produktů se mi nejvíc libí kvalitní a funkční dřevěné pomůcky v domácnosti, které na vás udělají dojem pečlivou ruční prací a pozorností pro detail. Ale je opravdu těžké vybrat jen jednu věc... Hnst.ly vytváří harmonizující celek, který je možné obdivovat jak na jejich intagramu, tak i v jejich ochodě na Šternberkově ulici v Praze. Na blogu navíc najdete články o všem, co se týká jejich sortimentu a u všech jsou vždy přidány fotogragie přímo z různých setkání či tvoření, což mě osobně baví a zároveň inspiruje asi nejvíc. 

Co na tu nádheru říkáte? Znáte některou z těchto stránek? A jaké jsou vaše oblíbené stránky, které vás inspirují? Moc ráda objevím nějaké nové. 

6 comments

 1. Moc ti děkuji a určitě se kouknu. Ani jednu stránku neznám :O, a docela dost mě zaujala ta Vezmu.

  ReplyDelete
 2. Kromě té poslední znám všechny. Já osobně nejčastěji koukám na Flickr nebo Pinterest, to je klasika :)

  MagicBeautyLife

  ReplyDelete
 3. Bohužel ani jednu stránku neznám, ale článek máš udělaný moc hezky! :-)

  ReplyDelete
 4. Hmmm ani jednu stránku nepoznám :/ Takže! Si to idem hneď kuknúť :) Ďakujem za tipy ;)
  partofnicol.blogspot.sk

  ReplyDelete
 5. Nádherné stránky <3 Vďaka za skvelé tipy :)

  ReplyDelete
 6. Hello,

  Amazing !

  Sarah, http://www.sarahmodeee.fr/

  ReplyDelete

© Simply Living. Design by FCD.