Recept: Čistící sprej na jogamatku

by - 12:45 PM


Po nějaké době zase jeden článek pro jogíny! Asi není nutné zmiňovat kolik bakterií se na jógových podložkách naakumuluje za čas, který na nich trávíme, ale i čas, který podložka tráví srolovaná někde pod postelí. V jógových studiích mají čistící sprej, kterým čistíme zapůjčené podložky. Dopřáváte ale své podložce takovouhle péči i po cvičení doma? Měli by jste. Nejen, že zabráníte bakteriím kontaktu s kůží, ale taky prodloužíte životnost vaší podložky. 

Jestli se vám nechce investovat do předražených značkových čistících sprejů a nebo si nechcete zbytečně zanášet vzduch v bytě chemikáliemi, mám dobrou zprávu - tenhle DIY sprej na podložku je úplně přírodní, zaručeně čistí a krásně voní. Vlastně voní podle vašich představ.


Destilovaná voda je ve spreji důležitá, protože když smícháme oleje s vodou z vodovodu, riskujeme, že se zkazí, zatímco s destilovanou vodou je trvanlivost spreje mnohem delší. 

Jablečný ocet je skvělou alternativou pro chemické čistící přípravky. Podle toho s čím ho smícháme s ním můžeme nahradit třeba čistící sprej do koupelny, kuchyně, na zrcadla nebo skla.. V tomhle receptu ho bude jen pár lžic, abychom využili antibakteriálních a desinfekčních účinků, ale nenarušili povrch podložky. Co je na jablečném octu super je fakt, že nemá datum spotřeby a zároveň má velkou škálu možností použití a tím pádem nevadí, když bude schovaný někde ve špajzu nějaký ten pátek, protože já např. kupuju ten můj ve velké lahvi z DM a do receptů přidávám vždy jen maličko.

Tea-tree EO je snad ten nejznámější esenciální olej co se týče desinfikačních vlastností. Díky své silné vůni také spolehlivě zakryje vůni octu. 

A na závěr přidáme Eukalypt EO nebo jakýkoliv jiný esenciální olej podle našich preferencí. Eukalypt jsem vybrala, protože je účinný při čištění vzduchu a také má svěží vůni, ale populární jsou různé citrusy nebo opět naše stará, dobrá, známá levandule. 


Co si myslíte o domácí výrobě takovýhle čistících prostředků? Je to podle vás ztráta času nebo ekonomické řešení šetrné k životnímu prostředí? 

K

You May Also Like

2 comments

  1. mám dara domácky vyrobené čističe, ktoré obsahujú len čo, čo do nich sami dáme, takže sú šetrné k prírode! :).

    KEJMY | GIVEAWAY .

    ReplyDelete
  2. Ani som nevedela že na jogamatku potrebujeme čistič :) Krásny článok, určite tento sprej využijem :)

    ReplyDelete