Recept: Čistící sprej na jogamatku

September 3, 2017


Po nějaké době zase jeden článek pro jogíny! Asi není nutné zmiňovat kolik bakterií se na jógových podložkách naakumuluje za čas, který na nich trávíme, ale i čas, který podložka tráví srolovaná někde pod postelí. V jógových studiích mají čistící sprej, kterým čistíme zapůjčené podložky. Dopřáváte ale své podložce takovouhle péči i po cvičení doma? Měli by jste. Nejen, že zabráníte bakteriím kontaktu s kůží, ale taky prodloužíte životnost vaší podložky. 

Jestli se vám nechce investovat do předražených značkových čistících sprejů a nebo si nechcete zbytečně zanášet vzduch v bytě chemikáliemi, mám dobrou zprávu - tenhle DIY sprej na podložku je úplně přírodní, zaručeně čistí a krásně voní. Vlastně voní podle vašich představ.


Destilovaná voda je ve spreji důležitá, protože když smícháme oleje s vodou z vodovodu, riskujeme, že se zkazí, zatímco s destilovanou vodou je trvanlivost spreje mnohem delší. 

Jablečný ocet je skvělou alternativou pro chemické čistící přípravky. Podle toho s čím ho smícháme s ním můžeme nahradit třeba čistící sprej do koupelny, kuchyně, na zrcadla nebo skla.. V tomhle receptu ho bude jen pár lžic, abychom využili antibakteriálních a desinfekčních účinků, ale nenarušili povrch podložky. Co je na jablečném octu super je fakt, že nemá datum spotřeby a zároveň má velkou škálu možností použití a tím pádem nevadí, když bude schovaný někde ve špajzu nějaký ten pátek, protože já např. kupuju ten můj ve velké lahvi z DM a do receptů přidávám vždy jen maličko.

Tea-tree EO je snad ten nejznámější esenciální olej co se týče desinfikačních vlastností. Díky své silné vůni také spolehlivě zakryje vůni octu. 

A na závěr přidáme Eukalypt EO nebo jakýkoliv jiný esenciální olej podle našich preferencí. Eukalypt jsem vybrala, protože je účinný při čištění vzduchu a také má svěží vůni, ale populární jsou různé citrusy nebo opět naše stará, dobrá, známá levandule. 


Co si myslíte o domácí výrobě takovýhle čistících prostředků? Je to podle vás ztráta času nebo ekonomické řešení šetrné k životnímu prostředí? 

K

2 comments

  1. mám dara domácky vyrobené čističe, ktoré obsahujú len čo, čo do nich sami dáme, takže sú šetrné k prírode! :).

    KEJMY | GIVEAWAY .

    ReplyDelete
  2. Ani som nevedela že na jogamatku potrebujeme čistič :) Krásny článok, určite tento sprej využijem :)

    ReplyDelete

© Simply Living. Design by FCD.