Základy Dry Brushing

August 22, 2017


Dlouho jsem sem nenapsala o nějakém prapodivném beauty rituálu a tak jsem tu dnes s článkem o dry brushing. Opět se jedná o jednu z ajurvédských metod, která se doporučuje jak na prevenci, tak i jako řešení různých kožních, chronických problémů. I když je dry brushing už celkém známé i v západních kulturách připadá v našem moderním světě trochu nedoceněné. Nevím jestli málo kdo o tomhle způsobu "kartáčování" ví a nebo se jen nechce chlubit po okolí se svými koupelnovými záležitostmi, ale s jeho výsledky by se určitě rád chlubil každý. Já jsem si svůj kartáč pořídila v DM jako naivní teenagerka po tom,  co jsem si přečetla, že dry brushing doporučuje nějaká modelka. Když jsem ale začala slýchat komplimenty na hebkou kůži (nekecám, to se fakt stávalo), tak nějak jsem u toho zůstala až do dnes a dry brushing se úspěšně zařadilo k naprosto bezmyšlenkovitým činnostem před koupelí. 

Dry brushing se tedy provádí na suchém těle před sprchou, protože se při něm exfoliují mrtvé buňky a z pokožky odpadávají drobné šupinky a jiné nečistoty. Začínáme od nohou a dlouhými tahy směrem k srdci vždy přejedeme kartáčem; stačí jednou nebo dvakrát. Vyhýbejte se dekoltu, obličeji a místy s poraněním. Já osobně se také vyhýbám krku, ale někdo zde dry brushing doporučuje jako prevenci vrásek. Nebyla bych to já, kdybych na kartáč nepřidala kapku mátového nebo eukalyptového esenciálního oleje, který bude podporovat cirkulaci krve a tím znásobí účinky samotného kartáčování. 


Mezi slibované účinky patří: hladká pokožka, účinější následná hydratace krémem (díky otevřeným pórům), rozjasněný tón pleti, podpora cirkulace krve (energie), prevence zarůstajících chloupků, exfoliace a podle nějakých zdrojů i pomoc v boji s celulitidou. I když tyto výsledky nejsou vědecky potvrzeny, dry brushing získává na popularitě hlavně díky nespočtu kladných recenzí. Dermatologové ale dry brushing doporučují jako jeden z efektivních způsobů exfoliace a stimulace těla, která je podobná masáži. Na závěr posledních pár tipů - kartáč bychom měli z hygienických důvodů jednou za pár týdnů umýt a po cca roce pořídit nový. Není to nijak finančně či časově náročný rituál; kartáč lze pořídit v drogeriích za cca 200 Kč a kartáčovat můžeme vždy když si vzpomeneme.

Vyzkoušeli jste dry brushing? moc by mě zajímala vaše zkušenost.
K


5 comments

 1. O metodě dry brushing slyším poprvé tudíž jsem ji ani nikdy nezkoušela :D, ale zní to docela zajímavě. Akorát jak se znám, tak by mi to dlouho nevydrželo :D. Já když už se chci zbavit suché kůže tak použiji peeling, ale to je taky jen když si na to vzpomenu, což není moc častá záležitost :D.

  ReplyDelete
 2. O tejto procedúre som už čítala, príde mi veľmi zaujímavá. Chcela som ju vyskúšať, lenže som na ňu zabudla a teraz mi ju tvoj článok pripomenul :D Čiže pri najbližšej návšteve drogérie kupujem kefu, a idem na to :D

  ReplyDelete
 3. Síce som dry brushing neskúšala, príde mi to veľmi zaujímavé :) Čítala som o tom už predtým, tak rozmýšľam nad vyskúšaním.

  ReplyDelete
 4. Díky za tipy, kartáč mám, ale nějak jsem to... No... Ještě pořádně neprubla...

  https://gingerjannie.blogspot.cz

  ReplyDelete
 5. Ešte som neskúšala, ale už som o ňom počula a mám naň čím ďalej tým väščiu chuť :)
  LIFE IN PICTURES BY LU

  ReplyDelete

© Simply Living. Design by FCD.