Směsi do difuzéru pro jógovou praxi

July 11, 2017


Esenciální oleje, kterými provoníme místnost pomocí difuzéru můžou ovlivnit naší náladu i soustředěnost a tudíž prohloubit naší jógovou nebo meditační praxi. Ačkoliv difuzéry mají velkou škálu využití tak pro mě neodmyslitelně patří právě k józe. Můžeme samozřejmě použít i jiný způsob rozptylování esenciálních olejů do vzduchu jako např. hlíněnou destičku nebo aromalampu. U všech způsobů je možné využít pozitivních účinků hned několika olejů najednou a namíchat si ideální směs přímo podle naší preference a potřeby.


Zatímco některé esenciální oleje nám přispějí k lepší náladě a optimismu, další vyvolají pocity lásky nebo relaxace, tak jiné pomůžou při koncentraci a navodí až duchovní či orientální atmosféru. Vůně jsou fixované na vzpomínkách a každý vnímá aromateapeutické účinky různých vůní jinak.


Tady pro vás mám moje oblíbené směsi esenciálních olejů, které jsem různě našla a upravila podle sebe. I když je fajn mít v začátcích přesný recept, tak i u esenciálních olejů platí určitá intuice a proto je nejlepší se inspirovat a dál dát prostor kreativitě. Někdo také věří, že olej který nám silně nevoní je právě ten, který nám má co nabídnout a v tom případě ho můžeme přimíchat v malém poměru do oblíbené směsi.

Spiritualita

3 kapky kadidlo + 2 kapka bergamot
2 kapky pačuli + 2 santalové dřevo + 1 levandule

Relaxace

2 kapky jasmín + 2 kapky cedrové dřevo
2 kapky bergamot + 2 kapky růže

Dobrá nálada

2 kapky eukalypt + 2 kapky mandarinka

Hluboká koncentrace

2 kapky santalové/cedrové dřevo + 3 kapky kadidlo
2 kapky ylang ylang + 2 kapky bergamot + 1 kapka máta peprná
3 kapky eukalypt + 2 kapky jedle + 1 kapka rozmarýna

Počet kapek závisí na velikosti difuzéru, tyhle konkrétní jsou vhodné do difuzéru s objemem cca 200 ml.
Méně je více. 


Post a Comment

© Simply Living. Design by FCD.