Výhody používání aroma difuzéru

May 3, 2017


Aromaterapie využívá přírodních esenciálních olejů (známých také jako silice) k léčbě mentálních i fyzických potíží skrze inhalaci, masáže a koupele. Vše je založené na myšlence, že vůně mají schopnost ovlivnit nás, naší mysl a tělo hned na několika stupních. Jako první je fyzická rovina, druhá duševní a třetí je rovina energetická. Dnešní článek se bude zaobírat léčivými schopnostmi, kterých můžeme dosáhnout skrze inhalaci olejů a to hlavně prostřednictvím aroma difuzéru. Dále si také povíme proč je vhodné difuzér používat, jeho porovnání s ostatními druhy inhalace silic a jak funguje. 
Pro různé problémy jsou upřednostňovány různé formy aromaterapie. Kterou z nich využít právě na váš osobní problém lze najít v knížkách, na internetu, nebo v různých letácích od firem, které se esenciálními oleji zabývají - já mám třeba od Saloos. Inhalace je většinou doporučována při bolestech hlavy, dýchacích potížích, nemocích jako jsou nachlazení a angína, ale i na problémy jako je například stres, nespavost, nedostatek koncentrace, úzkost...


Způsobů jak esenciální oleje (EO) dostat do vzduchu je hned několik a jelikož se jedná o těkavé látky stačí nechat otevřenou lahvičku s jakýmkoliv EO na poličce a bude se pomalu uvolňovat do prostoru sám. Různé oleje budou touhle cestou více či méně cítit. Další možnosti jsou aromalampy, rozprašovače, keramické destičky a difuzéry. Rozprašovače nebo také aerosol spreje (hlavně ten eukalyptový od Just) používám pořád a to třeba před spaním na pročištění vzduchu. Vůně je silná a do cca 15 minut vyprchá. Aromalampy jsem dlouhodobě používala, ale našla jsem na nich spoustu chyb, což vlastně zapříčinilo moje přání mít doma difuzér. Na aromalampách je problematické to, že protože jsou typicky malé tak je voda s olejem velmi blízko plamenu svíčky a proto se esenciální olej spálí ještě než se uvolní do vzduchu a nebo se odpaří moc rychle. Všeobecně se říká že je potřeba oleje inhalovat alespoň 20 minut pro dosažení účinků aromaterapie.


Aroma difuzér, tedy různě vypadající věcička, která je vlastně nádobou na vodu s malým magnetickým diskem na dně a otvorem na studenou páru nahoře, je skvělé řešení pro efektivní aromaterapii doma přes den, noc, jogovou praxi, relaxaci v koupelně, při nemoci, nebo jen tak. Zkrátka až jednou tuhle věc budete mít, nebudete chtít žít bez ní. Na trhu je tolik aroma difuzérů a každý poskytuje v podstatě to samé. Čím se liší je designem, velikostí a tím tedy i objemem vody a cenou. Můj difuzér je relativně malý, vejde se tam 165 ml vody což bohatě stačí na celý večer nebo jogovou praxi. Pokud chcete mít difuzér zapnutý celý den je vhodnější nějaký větší.Používání je teda v celku jednoduché a protože je voda ohřívána ultrazvukem, nedochází k přehřívání nádoby. Tudíž se olej nespaluje a nám se dostává aromaterapeutických účinků z oleje, který je ve stejné kvalitě jako jsme ho pořídili. Je tedy velmi důležité se zaměřit na kupování kvalitních esenciálních olejů, a ikdyž cena je mnohdy ukazatel kvality neznamená to, že ten nejdražší olej je ten nejlepší. Kvalitní olej má na obalu napsánou zemi původu a také to, že je to 100% esenciální/éterický olej nebo silice. Po přidání vody a pár kapek EO jen přikrejeme nádobu víkem a zapneme difuzér a pak sme už jen hypnotizováni jemnou párou, která z horního otvoru vychází a tou skvělou vůní, kterou jsme si jakožto alchymisti namixovali. Jestli tohle nezní jako relaxační festival přímo u vás v obýváku, tak nevím co jo. 

Nebo co vy na to?

K.

Post a Comment

© Simply Living. Design by FCD.