Tajemství růžové vody

May 15, 2017


Růžová voda je takovým elixírem na krásu přímo z přírody. Vzniká při výrobě esenciálního oleje z růže, který je velmi vzácný. Květinové vody, pokud jsou správně vyrobeny, mají pozitivní účinky daného esenciálního oleje. Při růžové vodě si můžeme užívat aromaterapeutických učinků jako třeba pomoc při nespavosti, bolesti hlavy, horečce, bolestech žaludku.. Růže je ale také pro svou smyslnou vůni známá svým vlivem na náladu a je velmi účinná při depresích. A pro ty z vás, co se zajímají o čakry, je výborná pro rovnováhu srdeční čakry a otevření vnitřní ženy, vzbuzení empatie a porozumění. Růžová voda je velmi jemná ale zároveň silná svým léčivým působením a její použití má velkou škálu možností.Na vlasy byla růžová voda používána už v novoperské říši a jejich příznivých dopadů na vlasy je hned několik. Jako sprej aplikovaný přímo na suché nebo mokré vlasy můžeme usnadnit rozčesávání. Slouží také jako skvělý bezoplachový kondicionér a vlasy zanechá lesklé a hebké. Při opakovaném používání můžeme zaznamenat že vlasy jsou zdravější, rychleji rostou a nelámou se. Růžovou vodu můžeme přidávat i do masky na vlasy a nebo z ní v kombinaci s olejem vytvořit vlastní masku doma (recept bude :D). 


Díky tomu, že je růžová voda antibakteriální a protizánětlivá, je ideální jí zařadit do každodenního rituálu péče o pleť. Je vhodná jak na problematickou, tak i citlivou pleť, protože je známá svou schopností sklidnit pokožku. Nejen že podporuje hojení, ale také jemně tonizuje a vyrovnává přirozené pH pleti. Růžovou vodu můžeme také přidávat do masky a to ideálně do té z jílu, která vyžaduje pár kapek vody/oleje. Jestli máte podrážděné a zarudlé oči, velmi účinný trik je namočit vatový tamponek v růžové vodě a pro ještě lepší účinek jej vychladit v ledničce a poté přiložit na oční víčka jako chladící masku. A co víc? Krásně voní, hydratuje, a odličuje. Další forma použití růžové vody je na pokožku těla a to hlavně kvůli jejím zklidňujícím vlastnostem. Ideální je aplikovat růžovou vodu ve spreji po spálení od sluníčka a nebo na jiné ranky a popáleniny. Urychluje hojení a zároveň dezinfikuje. Dále je taky skvělým zdrojem hydratace, protože nevysušuje. V létě je vychlazená lahvička s růžovou vodou to nejlepší osvěžení, pokud teda zrovna nemáte na zahradě bazén :) 


 V jídle se růžová voda tradičně používá v receptech z Číny, Indie, Iranu a ostatních středovýchodních zemí. K nám se ale často dostane ve formě osvěžující letní limonády. Ne každá růžová voda je možná konzumovat a tak je dobré přečíst si, co říká obal. Já se většinou řídím pravidlem, že pokud ji nemůžu pít, tak ji nebudu používat ani na pleť (Ta od Purity Vision se pít může, i když to dřív na obalech nebylo). Růžová voda má schopnost decentně ochutit jídlo a pití, tudíž je ideální v dezertech i nápojích. Můžeme ji také přidat do smoothies, ovocných salátů, domácí zmrzliny, koktejlů, kombuchi, džemu.. a vlastně všude kam nás napadne. 


Prostě miluju růžovou vodu, co vám mám povídat. 

K
Post a Comment

© Simply Living. Design by FCD.